Ev tipi koşu bandı, iş temposu ve hava koşulları gibi çeşitli nedenlerden dolayı spor aktivitelerine zaman ayıramayan kullanıcılar için evinde keyifli ve kolay spor yapmaları için tasarlanmış ev tipi kondisyon cihazlarıdır.

Taşıma Kapasitesi: Koşu bandı seçerken dikkat etmeniz gereken en önemli özelliklerden biri taşıma kapasitesidir. Kullanıcı kilosu dışında, koşu bandını kullanacak olan kişileri de düşünerek en yüksek kiloyu hesaba katmalı ve uygun modeli tercih etmelisiniz.
Örneğin; Koşu bandını kullanacak kişi 100 kg ise taşıma kapasitesi 120 kg olmalıdır. Ağırlığı 130 kg üzeri olan kişiler profesyonel koşu bantlarını tercih etmelidirler. Tercih edeceği ürünün motor gücü en az 2,5 HP ve üzeri olmasına dikkat etmelidirler.

Yürüyüş Alanı: Koşu bandının yürüyüş alanının genişliği son derece önemlidir. Fiziksel özellikler, kilo, yürüşüş şeklinize paralel olarak geniş yürüyüş alanı tercihi önemlidir, yürüme alanı genişliği arttıkça sakatlanma riskinide ortadan kaldırır. Koşu bandı yürüyüş alanının genişliği rahat spor yapmanızı sağlar.

Motor Gücü: Alacağınız koşu bandının motor gücünün sürekli 2 HP ve üzeri olmasına dikkat ediniz. Cihazların motor güçleri arttıkça taşıma kapasiteleri ve üstüne binen yük azalacağından ömürleri daha uzun olur.

Hız: Standart olarak yürümeyi tercih ediyorsanız, 10/12 km hızındaki koşu bantları uygun olabilir. Yoğun olarak koşmayı tercih edenler için hız özelliğine dikkat etmelerini ve ilgili satış temsilcilerine danışmalarını öneririz.

Eğim: Spor yaparken farklı kas gruplarını çalıştırmak için, eğim koşu bandı için önemli bir özelliktir. Eğim sayesinde yokuş yukarı yürüme ve koşma antrenmanları yapabilirsiniz. Yürüyüş alanının ön kısmını yukarıya kaldırmak süretiyle yokuş yukarıya yürüme yada koşma eylemini gerçekleştirmeye yarar. Koşu bandlarında 2 tür eğim vardır bunlar manuel (El ile ayarlanan) ve Otomatik (Eğim motoruyla ayarlanan) eğimlerdir. Manuel eğimde kaç kademe eğim olduğu, otomatik eğimde ise eğim yüzdesi belirtilir. Otomatik eğimli ürünlerde eğim daha hassas aralıklarla ve daha hissedilir büyüklüklerde ayarlanabildiğinden, eğim özelliğinden daha işlevsel yararlanabilmeniz için otomatik eğimli bir ürün tercih edebilirsiniz. Manuel eğimli ürünlerden maksimum %3-4 eğim alınabilirken, otomatik eğimli ürünlerde ise eğim yüzdesi % 12-20 aralığındadır.

Zemin Sistemi: Yürüyüş sırasında oluşan darbelerin şiddetini azaltmak, kas ve eklemlerinizi korumak için zemin sistemi çok önemlidir. Esnek ve darbelere dayanıklı zemin, bacaklarınızda ağrı ve baskı oluşturmaz, zemin sistemi sayesinde eklemlerinize baskı uygulamadan keyifle spor yapabilirsiniz.

Güvenlik: Cihazlarda bulunan tutacak ve kollar, yürürken kendini güvende ve dengede hissetmenize yardımcı olur. Emniyet anahtarı, spor yaparken dengenizi kaybettiğinizde tehlike anında koşu bandını durduracaktır.

Dijital Ekran: Spor yaparken, ekranda bulunan göstergeler sayesinde antrenmanınızı takip etmeniz için önemlidir. Ekranda bulunan hazır programlar spor yaparken değişik zorluk seviyeleri için yardımcı olabilir ayrıca nabız atım sayısını gösteren bölümden egzersizinizin temposunu kontrol edebilirsiniz.

Katlanabilme: Katlanabilme özelliği sayesinde yer kaplamaz, ürünü evinizde kolaylıkla muhafaza edebilirsiniz.

Satış Sonrası Servis Hizmetleri: Ürünün garantisi ve garanti süresi önemlidir. Markanın 81 ilde servisinin olup olmadığına, ilerleyen zamanda parça temini konusunda sıkıntı yaşayıp yaşamayacağınız konusunda emin olmalısınız. Garanti, kurulum ve servis hizmetleri çok önemlidir, firmayla olan bağlantınız özellikle siz ürünü aldıktan sonra başlar ayrıca yaygın servis ağı olması da çok önemli bir avantajdır.

Voit marka bilinirliğinin getirdiği güveni, 5 yıl motor garantisi, 81 ilde100’ü aşkın noktada teknik servis hizmeti ve müşteri memnuniyeti odaklı politikası ile sektörünün lider markasıdır. Alacağınız koşu bandının uzun ömürlü olması için belirtmiş olduğumuz özelliklere dikkat etmenizi önemle tavsiye ederiz.

Voit; Sağlıklı, kaliteli ve uzun ömürlü bir yaşam tercih edenlerin markası...

Sağlıklı günler dileriz.